Nowa jakość na rynku platform sklepowych

Platforma prestashop zapewnia całkowity dostęp do kodu Twojej platformy sprzedażowej. Co za tym idzie daje możliwość swobodnego dostosowywania zarówno strony wizualnej, jak i funkcji strony sprzedażowej. Platforma prestashop oferuje ramy dla Twojego sklepu internetowego, które możesz bez problemu dopasować do własnych potrzeb.

Opracowywane przez lata obecności platformy prestashop na rynku narzędzia administracyjne są niezwykle intuicyjne w korzystaniu i nie będą sprawiać trudności nawet początkującemu obsługującemu. A kiedy platforma sprzedażowa będzie się rozrastać, także rozwiązania administracyjne będzie można dostosowywać do potrzeb za sprawą otwartego kodu.

Nawet sama podstawowa wersja platformy prestashop zawiera mnóstwo przydatnych opcji nieobecnych na innych tego typu rozwiązaniach eCommerce. Rozszerzona, przy pomocy wielu dostępnych modułów, platforma prestashop oferuje jeszcze wyższą wydajność. W połączeniu z adekwatnie dopasowanym hostingiem platforma prestashop daje bezpieczną i stabilną stronę sprzedażową.

W dzisiejszych czasach handel przeniósł się do sieci. Jedną z platform umożliwiającą założenie sklepu jest Prestashop. Podstawowa obsługa jest bardzo łatwa. Praca w sklepie jest efektywniejsza, gdy współpracuje się z programista PrestaShop.

Czym one są i na czym polega ich zadanie? Moduły Prestashop to programy, które instaluje się z poziomu dashboard’u sklepu. Presta oferuje duży wybór takich aplikacji. Moduły Prestashop pomagają klientom w orientacji w sklepie. Dają właścicielowi sklepu więcej możliwości na stworzenie ładnej strony produktu.

Moduły Prestashop to również poprawa funkcjonalności sklepu internetowego. Dzięki odpowiednim modułom w różnych miejscach sklepu można dodać dodatkowe informacje o firmie, a także linki, podstrony sklepu, a nawet założyć bloga. Ta ostatnia możliwość może się okazać niezwykle przydatna, zwiększy bowiem rozpoznawalność marki i dobrze wpłynie na pozycjonowanie strony sklepu. Moduły Prestashop to ponadto dodatkowa możliwość dodania serwisów społecznościowych do sklepu.

Daje to szansę na lepszą promocję sklepu, a tym samym efektywniejsze budowanie marki w sieci. W obecnych czasach nie można lekceważyć potęgi portali społecznościowych. Niektórzy mówią, że „gdy nie ma Cię w internecie, to nie istniejesz”. W przypadku branży e-commerce można tę myśl rozwinąć – „gdy Twój sklep nie ma profilu na portalach społecznościowych, to Twojego biznesu nie widać”.

Dlatego warto korzystać z modułów Prestashop, szczególnie tych, które ułatwiają klientom dotarcie do sklepu.